Bir Birimi Geri Yükleme

ShadowProtect, hangi tür birim olduğuna bağlı olarak bir yedek imaj dosyasını geri yüklemek için iki yol sunar:

Birim Türü

Kullandığını ShadowProtect sürümüne göre geri yükleme

Açıklama

Veri Birimi Windows'da ShadowProtect Bir veri (önyüklemesiz) birimini kurtarmak için ShadowProtect'te Geri Yükleme Sihirbazı'nı kullanın. Not: Bu yöntem sistemi yeniden başlatmanızı gerektirmez
Sistem (önyüklemeli) Birim ShadowProtect Kurtarma Ortamı'nda geri yükleyin. Bir sistem birimini geri yüklemek için StorageCraft Kurtarma Ortami Kullanım Kılavuzuna 'nı kullanın.
Not: Bir VHD/VHDX biçimli imaj dosyasından geri yükleme yapmak için Windows için Kurtarma Ortamı'nı kullanın. Kurtarma Ortamı CrossPlatform, yalnızca .SPF ve .SPI dosyaları arasında geri yüklemeyi destekler, VHD ya da VHDX biçimli dosyalardan geri yüklemeyi desteklemez.
Uyarı: Bir yedek imajı varolan birime geri yüklemek, o birimde mevcut olan tüm verilerin üzerine yazar.

Bir veri birimini geri yüklemek için

 1. Aşağıdakilerden birini yaparak Geri Yükleme Sihirbazı'nı açın:
  • Sihirbazlar sekmesinde Geri Yükle'ye tıklayın.
  • Görevler menüsünde Geri Yükle'ye tıklayın.
  • Menü çubuğunda Görevler > Geri Yükle'yi seçin.
 2. Yedek İmaj Geri Yükleme sayfasında, geri yüklenecek İmaj Seti'ni seçin ve İleri'ye tıklayın.
  Açılır menüde, yedek imaj setini içeren hedefi (bkz., Hedefler) seçin ya da istenen yedek imaj setini bulmak için Gözat 'a tıklayın. İmaj Adlarını Belirtin alanında seçilen hedef ya da yolda kullanılabilir olan yedek imaj setlerini görüntülenir.
  Not: Bir ağ paylaşımında depolanan imaj setine erişmek için uygun ağ kimlik bilgilerine sahip olmalısınız.
 3. İmaj Adlarını Belirtin alanında tüm beklenen belirli zamanlar listelenmiyorsa, içeriği yenileme seçeneğini görüntülemek için listede sağ tıklayın:
 4. Geri yükleme noktalarının listesini güncellemek için İçeriği yenile'ye tıklayın.
 5. Geri yüklemek istediğiniz belirli zamanı içeren imaj setini seçin ve İleri'ye tıklayın.
 6. Yedek İmaj Bağlılıklarısayfasında, ShadowProtect seçilen diskin alınan tüm yedeklerinin tarih ve saatlerini listeler. Geri yükleme yapılacak belirli zamanı (tarih ve saat) seçin ve İleri'ye tıklayın.

  Not: Bu sayfada ayrıca seçilen imaj dosyasının belirli özellikleri görüntülenir. Bunlar, yalnızca StorageCraft Destek ile geri yükleme sorunları çözülürken bilgi verir ve bununla ilgilidir. Bu özelliklere şunlar dahildir:

  İmaj Dosyası Özellikleri Birim boyutu ve kullanılan alan, oluşturulma zamanı, yedekleme türü (yok, günlük, haftalık, aylık), sıkıştırma türü, parola korumalı (evet / hayır), açıklamalar.
  Orijinal Bölüm Bilgileri Stil (MBR, GBT) , numara, tür (FAT, NTFS), önyüklenebilirlik seçeneği, ofsetler ve uzunluk.
  Disk Bilgileri Disk geometrisi, disk boyutu ve ilk izleme sektörlerinin sayısı. Ekranın alt kısmında disk düzenini de grafik olarak görüntüleyebilirsiniz. Not: Bu diskin yedekleme anında nasıl gözüktüğünü temsil eder.
  Oluşturan makine İşletim sistem sürümü, makine adı, MAC adresi ve imaj dosyası oluşturmak için kullanılan ShadowProtect motoru sürümü ve bağlı birimin sürücü harfi.
 7. Geri Yükleme Hedefi yedek imajı geri yüklemek istediğiniz bölümü seçin ve İleri'ye tıklayın.
  Not: Seçilen bölüm seçilen geri yükleme için yeterli alana sahip olmalıdır. Örneğin, 40GB’lık bir yedek imajı yalnızca 10GB boş alana sahip bir diske ya da bölüme geri yükleyemezsiniz. Geri yükleme yapmadan önce gerekli olduğu şekilde bölümleri oluşturmak ya da değiştirmek için Disk Haritası sekmesini kullanın.
 8. Sihirbaz, Geri Yükleme Seçeneklerini Belirtin sayfasını görüntüler. Bu seçenekler yalnızca Siste (önyüklemeli) birimleri geri yükleme (işlemin Kurtarma Ortamı tarafından yapıldığı) için geçerlidir. İleri'ye tıklayın.
 9. Sihirbaz sayfasında birim geri yükleme işleminin detaylarını inceleyin ve Son'a tıklayın.

Yedekleme görevleri sekmesinde birim geri yükleme işleminin ilerleme durumunu görüntüleyebilirsiniz.

Not: StorageCraft geri yüklenmiş birim için yeni bir yedekleme görevi oluşturulmasını önerir. Varolan ShadowProtect yedekleme görevi yeni artan yedekler oluşturmaya devam ederken, geri yükleme öncesi ve geri yükleme sonrası artan yedekler arasında donanım, birim boyutu ya da işletim sistemi değişiklikleri nedeniyle sorunlar ortaya çıkar. Güvenilir yedeklerden emin olmak için geri yüklenmiş birimde yeni bir görev oluşturun.

Terms and Conditions of Use - Privacy Policy - Cookies