Yedek İmaj Dosyalarını Doğrulamak

ImageManager doğrulama servisi periyodik olarak yedek imaj dosyalarınızın doğruluğunu test eder. Bu dosya doğruluğunu sınama işlemi, ShadowProtect içindeki Doğrulama Sihirbazı tarafından sunulan elle işlem yapmaya benzemektedir (ShadowProtect Kullanım Kılavuzu içindeki Yedek İmaj Dosyalarını Doğrulamak başlığına bakınız).

Doğrulama servisini ayarlamak için:

 1. ImageManager konsolu içinde, ImageManager ajan ve yönetilen klasörü seçiniz.
 2. Ayarlar görünümü içinde, Doğrulama Ayarları nı seçiniz. .
 3. Doğrulama Ayarları diyalog kutucuğu içinde, gerekli bilgiyi elde ediniz, daha sonra Kaydet e tıklayınız.
  Yeni yaratılan imaj dosyalarının hemen doğrulanması ((Varsayılan: Etkin) ImageManager ın her yedek imaj dosyanın yaratılmasının hemen ardından doğrulanmasını sağlar.
  Varolan imaj dosyalarının periyodik olarak yeniden doğrulanması (Varsayılan: Her 7 günde bir doğrula) ImageManager ın yönetilen klasör içindeki yedek imaj dosyalarının düzenli bir şekilde, belirli aralıklarda yeniden doğrulanmasını sağlar. Yedek imaj dosyalarını Gün alanını kullanarak her 1-30 gün arayla doğrulayabilirsiniz.
  Imaj doğrulamanın sebep olduğu varsayılan performans etkisini değiştirme (Varsayılan: Devre dışı) ImageManager ajanın doğrulama işlemi boyunca kullandığı işlem kaynaklarının ayarlanmasını sağlar. Daha fazla işlem kaynağı daha hızlı doğrulama işlemi anlamına gelir ancak bu durum sisteminizdeki digger işlemlerin hızını etkiler.
  Bu özellik devre dışı bırakıldığında, ajan Ajan Ayarları içindeki kısma ayarını kullanarak ImageManager tarafından kullanılan I/O ayarlanabilir (Ajan Ayarları sekmesi içindeki Genel başlığına bakınız).

Terms and Conditions of Use - Privacy Policy - Cookies