Kurtarma Ortamı Kullanım Senaryoları

Şu senaryolar birkaç olası Kurtarma Ortamı kullanım vakasını tanıtmaktadır:

Tam Kurtarma

Sorun: Bir arıza oluştuğunda, kullanıcı kesinti süresini en aza indirmek için sunucu, masaüstü ve dizüstü birimlerini mümkün olduğunca kısa sürede geri yükleyebilmem gerek. İşletim sistemlerinin el ile yeniden yüklenmesi ve kullanıcı ortamlarının yeniden oluşturulması çok zaman almaktadır.

Çözüm: Tüm sistemi dakikalar içinde geri yüklemek için StorageCraft Kurtarma Ortamı kullanın. ShadowProtect sistemi arızadan önceki konumuna geri yükler.

Farklı bir Sisteme Tam Kurtarma

Sorun: Donanım arızası veya başka şartlar nedeniyle bir sistem birimini kısmen (veya tamamen) farklı bir donanıma veya bir sanal ortama geri yüklemem gerek.

Çözüm: Bir sistemi farklı bir donanıma veya farklı bir sanal ortama geri yüklemek için, StorageCraft Kurtarma Ortamı'nda Donanımdan Bağımsız Geri Yükleme'yi (HIR) kullanın. HIR, tüm sistem geri yükleme türlerini destekler (P2P, P2V, V2P ve V2V). Ayrıca VMWare, VMWare Workstation 9 ve kendi dönüştürme aracındaki StorageCraft görüntü dosyalarını destekler.

HeadStart Geri Yükleme Kullanarak Sunucu Taşıma

Sorun: 20 TB veri içeren bir veritabanı sunucusunu yeni bir donanım platformuna taşımanız gerekiyor ancak verileri yeni donanıma taşımak üç gün süreceği için, sunucuyu bu süre boyunca çevrimdışı tutmayı göze alamıyorsunuz.

Çözüm: Eski sunucuyu çalışır durumda bırakın, artımlı yedeklemeler oluşturun ve bu yedekleme görüntü zincirini yeni donanıma yüklemek için HeadStart Geri Yükleme başlatın. HSR, zamanla eski sunucudaki en güncel artımlı yedeklemeye yetişir ve mesai saatleri dışında eski sunucuyu kapatabilir, son artımlı yedeklemeyi yeni sunucuya uygulayabilir ve yeni sistemi çevrimiçi yapabilirsiniz. Taşınan işletim sisteminin yeni sunucu donanımında düzgün şekilde önyüklenmesini sağlamak için, Donanımdan Bağımsız Geri Yükleme (HIR) yaparak işletim sistemi birimini bile taşıyabilirsiniz.

HeadStart Geri Yükleme Kullanan Hazır Bekleyen Sunucu

Sorun: Birincil sunucunuzun arızalanması durumunda devreye girecek bir hazır bekleyen sunucu almak istiyorsunuz ancak yüksek fiyatlı sunucu yansıtma teknolojisini karşılayamıyorsunuz.

Çözüm: Canlı sunucunuz sürekli artımlı yedeklemeler oluşturuyor. Bu artımlı yedekleme görüntülerini ikincil “hazır bekleyen” sunucuya otomatik olarak uygulamak için bir HSR çözümü yapılandırın. Canlı sunucunuz arızalanırsa, son artımlı yedeklemeyi hazır bekleyen sunucuya sonlandırmak için (dakikalar içinde) HSR kullanın, ardından arızalanan canlı sunucu için yedek olarak çevrimiçi hale getirin.

Terms and Conditions of Use - Privacy Policy - Cookies